חיסון עץ תהליך החיסון בשיטת ההספגה בוואקום ובלחץ, נעשה באמצעות חומר ידידותי לסביבה, ומאושר על ידי המשרד לאיכות הסביבה, בטכנולוגיה בלעדית של חברת אוסמוס, תוך שמירה קפדנית על תקני איכות הייצור ואיכות סביבה, ותחת פיקוח של הרשויות השונות.
ישקול סחר משמשת כמפיצה הבלעדית של חומרים ידידותיים לטבע, המיוצרים על ידי החברה המובילה בעולם בתחום החיטוי (www.osmose.com ).


שיטות עיבוד מסחריות רבות פותחו כדי להגן על העץ.
רמת ההצלחה בשימוש בעץ מעובד תלויה לא רק בחומר המשמר ובסוגי העץ, אלא גם בשיטות העיבוד. שיטות אלו מחולקות לשני סוגים עיקריים: לחץ וללא לחץ.
עיבוד בלחץ דוחף את החומר המשמר לתוך העץ תחת לחץ גבוה. עיבוד עץ בלחץ שכיח יותר מכל שאר השיטות. באמצעות עיבוד בלחץ מושגת חדירה עמוקה ואחידה יותר (במיוחד מעבר למרקם) ועמידות גבוהות יותר, מאשר בשימוש בשיטות ללא לחץ.

מגוון רחב של שיטות עיבוד ללא לחץ פותחו, כל אחת שונה בעמידות ובעומק החדירה המושגת. למרות שכמה מהשיטות מניבות תוצאות סבירות, הן בדרך כלל לא משביעות רצון כמו עיבוד בלחץ ואינן תקניות.

שיטות לחץ (אשר נמצאות בשימוש על ידי ישקול) מספקות את העמידות, עומק החדירה והטיפול האחיד הטובים ביותר, ומספקות אורך חיים למשך עשורים רבים.